Gabinet prywatny czy na NFZ?

Jeżeli szukamy lekarza, to zaczynamy się zastanawiać czy szukać prywatnych propozycji, czy jednak na początek powinniśmy poszukać kogoś, kto współpracuje z NFZ i zagwarantuje nam bezpłatną wizytę. Oczywiście jedno i drugie rozwiązanie ma zarówno plusy, jak i minusy, a to oznacza, że dobrze musimy wszystko przeanalizować zanim podejmiemy ostateczną decyzję.

Co daje prywatny gabinet?

Przede wszystkim jeśli decydujemy się na prywatną wizytę, to istnieje spora szansa na to, że zostaniemy przyjęci w stosunkowo krótkim czasie, a to w przypadku wielu różnych chorób może mieć kluczowe znaczenie.

W końcu im szybciej dana choroba zostanie wykryta i im szybciej podejmiemy odpowiednie leczenie, tym większa będzie szansa, że uda nam się wrócić do pełni zdrowia. Poza tym, warto tutaj podkreślić, że w prywatnym gabinecie zazwyczaj możemy liczyć na najnowocześniejszy sprzęt, który będzie nam oferował wysoką jakość, a to z kolei da nam większą gwarancję, że nawet najmniejsze zmiany w naszym ciele zostaną przez lekarza dostrzeżone, dzięki czemu od razu będzie on mógł przeprowadzić odpowiednie leczenie z wykorzystaniem wszystkich dostępnych środków. Jednak decydując się na taką prywatną wizytę, musimy się również liczyć z tym, że trzeba będzie za nią zapłacić.

A to oznacza, że przy większej ilości wizyt, będziemy musieli wydać naprawdę sporo pieniędzy.

Czy jednak NFZ?

Jeżeli zdecydujemy, że jednak nie chcemy korzystać z prywatnych gabinetów, ale z tych które mają podpisaną umowę z NFZ, to możemy być pewni, że takie wizyty będą bezpłatne, a więc uda nam się zaoszczędzić sporo pieniędzy. Z drugiej strony może się okazać, że będziemy musieli się uzbroić w cierpliwość, bo czas oczekiwania na wizytę może być dość spory.

Jednak jeśli to nie jest bardzo pilna sprawa, to spokojnie będziemy mogli sobie na to pozwolić. Jeśli chodzi o sprzęt, to wiele będzie tutaj zależało od gabinetu i lekarza, który w nim pracuje. W niektórych przypadkach może się okazać, że będzie on gorszy niż w gabinetach prywatnych, ale czasami w niczym on im nie ustępuje.

To oznacza, że zanim zapiszemy się na konkretną wizytę, warto spróbować się dowiedzieć, na jakim sprzęcie pracuje dany lekarz. Warto się zastanowić czy wolimy wizyty prywatne czy na NFZ. Jedne i drugie mają swoje mocne oraz słabe strony, dlatego też wszystko trzeba dokładnie przemyśleć.

Badanie Holter EKG w Poznaniu. https://eretina.pl/
Maciej
News Reporter
Pasjonat motoryzacji, w wolnym czasie lubiący pisać