Jaki program edukacyjny wybrać?

Media w swojej ofercie mają coraz więcej programów edukacyjnych. To od ciebie zależy, które medium wybierzesz dla swojego dziecka. Warto zadbać o to co twoje dziecko ogląda w programach telewizyjnych lub internetowych, na przykład na youtube.

com, czyta w gazetach lub słucha w radiu. Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego programu? O czym należy pamiętać? Przede wszystkim zwróć uwagę na to, w jaki sposób twoje dziecko najłatwiej przyswaja wiedzę. Jeżeli jest słuchowcem – zdecydujcie się na radio.

Wzrokowcy łatwiej będą przyswajać wiedzę dzięki telewizji lub Internetowi. Warto obserwować dziecko, aby wiedzieć czym tak naprawdę się interesuje. Lubi języki obce? Wybierz programy w języku obcym, które uczą danego języka najmłodszych (pamiętaj, że treści muszą być dostosowane do wieku pociechy).

Możesz również zdecydować się na specjalne programy do nauki języka na komputerze. Dzięki temu twoje dziecko będzie się uczyć nowych słów przez interakcję. Szczera rozmowa z dzieckiem na temat jego zainteresowań ułatwi podjęcie decyzji!.

www.hppskoki.pl
Maciej
News Reporter
Pasjonat motoryzacji, w wolnym czasie lubiący pisać