Jaki rower dla dziecka?

Przychodzi taki moment, że trzeba dziecku kupić jego pierwszy rower. Jak się jednak okazuje, decyzja wcale nie musi być łatwa, tym bardziej, że spotkamy się z wieloma różnymi firmami, które oferują nam takie rowery, a to oznacza, że dokładnie musimy się zastanowić jaki ma on być, co ma posiadać, a dodatkowo także musimy zadbać o to, aby podobał się on naszemu dziecku. To też oznacza, że zanim kupimy rower dla naszej pociechy, dokładnie powinniśmy przeanalizować wszystkie możliwości, jakie będą się tutaj przed nami pojawiały.

Najważniejszy rozmiar

Przede wszystkim podczas zakupu roweru dla dziecka, powinniśmy zwrócić uwagę na jego rozmiar. Chodzi o to, abyśmy przymierzyli do niego dziecko i mieli pewność, że wybrany przez nas model nie jest ani za mały, ani za duży. Jeśli będzie za mały, to nawet podniesione siodełko nie pomoże i dziecku nie będzie się wygodnie jeździło na takim rowerze. Jeśli znowu będzie za duży, to będzie miało problemy z jego utrzymaniem, a dodatkowo może się okazać, że nie będzie sięgało do kierownicy. Warto również wspomnieć tutaj o tym, że im lepiej będzie dopasowany taki rower pod kątem wielkości, tym łatwiej naszemu dziecku przyjdzie nauka jazdy na dwóch kołach, bo po prostu łatwiej będzie mu zapanować nad rowerem. Dlatego jeśli dany model ma posłużyć też do takiej nauki, to koniecznie musimy dopasować go do wzrostu dziecka.

Co ma posiadać?

W przypadku rowerów dla dzieci, bardzo ważne jest to, abyśmy się przyjrzeli, co taki rower ma posiadać.

Oczywiście jeśli to pierwszy pojazd naszego dziecka, to musimy zadbać o to, aby miał on boczne kółka, tak aby najpierw nauczyło się pedałować, a później jechać bez takiej pomocy. Ale rowery dla dzieci są oferowane ze specjalnym kijem, który ułatwia naukę jazdy i daje możliwość pchania dziecka, jak również są takie, które tego kija nie potrzebują. W pierwszym przypadku może się okazać, że dziecko będzie wykorzystywało każdą okazję do tego, abyśmy je pchali, dzięki czemu nie będzie się męczyło. W drugiej więcej będzie musiało sobie radzić samo. Co więcej, bardzo często dziecięce rowery mają z przodu niewielkie koszyki, do których można włożyć różne rzeczy, a więc dziecko może ze sobą wozić ulubioną zabawkę albo napój. Niektóre z nich, zwłaszcza te oferowane dla dziewczynek mogą mieć również przy kierownicy kolorowe frędzelki, które podczas jazdy się poruszają i furkoczą. Dlatego też, warto pozwolić, aby nasze dziecko samo wybrało swój rowerek, bo jeśli będzie się on podobał, to większa jest szansa, że nasze potomstwo chętnie będzie na nim jeździło. Musimy tutaj również pamiętać, że nawet najlepszy rower nie zapewni naszemu dziecku bezpieczeństwa, jeśli sami o to nie zadbamy. To oznacza, że musimy przede wszystkim kupić dobrej jakości kaski rowerowe dziecięce, który wielkością będzie dopasowany do głowy dziecka i będzie posiadał wszystkie najważniejsze atesty. Wówczas będziemy mieli pewność, że nawet jeśli dziecko się przewróci, to jego głowa, najbardziej narażona na obrażenia, będzie dobrze chroniona.

Części Rowerowe korty tenisowe poznań
Maciej
News Reporter
Pasjonat motoryzacji, w wolnym czasie lubiący pisać