Nauka poza szkołą

Wielu rodziców błędnie uważa, że dziecko powinno zdobywać wiedzę tylko w szkole. Oczywiście najmłodsi uczą się w podstawówce i gimnazjum elementarnej wiedzy, ale często program nauczania jest okrojony, a nauczyciele nie mają wystarczająco dużo czasu, aby przekazać całą wiedzę.

Niezbędne jest zatem, aby dziecko uczyło się również poza murami szkoły. Twoja latorośl spędza dużo czasu przed komputerem lub telewizorem? Postaraj się, aby jak najlepiej wykorzystała ten czas! Zaproponuj swojemu dziecku wspólne oglądanie programów edukacyjnych – możesz zapytać dziecko o to, co na przykład omawiają na lekcji historii i wspólnie obejrzeć film o danej tematyce.

Jeżeli twoja pociecha interesuje się chemią – znajdź program edukacyjny, w którym przedstawione będą bezpieczne eksperymenty. Jeżeli twoje dziecko lubi czytać książki możecie pokusić się o obejrzenie ekranizacji, która sprowokuje dziecko do głębszej analizy opowieści.

Również na komputerze twoje dziecko może poszerzać swoją wiedzę dzięki różnym programom edukacyjnym. Wystarczy znaleźć takie, które je zainteresuje.

https://nestrol.pl/produkt/narzedzia-reczne/palnik-gazowy-kartusz-ceramiczny-lutlampa-kartusze/
Maciej
News Reporter
Pasjonat motoryzacji, w wolnym czasie lubiący pisać