Stare budynki potrzebują odpowiedniego traktowania

Jeżeli posiadamy stary dom i chcemy go odnowić, to musimy wiedzieć, że będzie się to wiązało z pewnym utrudnieniem, w porównaniu z remontem nowych budynków. Dzieje się tak dlatego, że przy starych budynkach, zwłaszcza takich, które uznawane są za zabytkowe, konieczna jest obecność konserwatora zabytków.

To on mówi, co możemy zrobić, a co nie, jakie materiały możemy tutaj zastosować. Tylko stosując się do jego wytycznych, będziemy mieli pewność, że wszystko zostanie wykonane tak jak należy.

Budowa tutaj jest ograniczona

Mając zabytkowy dom, musimy się liczyć z tym, że budowa przy nim nie będzie tak prosta jakby mogło nam się wydawać. Po pierwsze nie wiadomo, czy w ogóle dostaniemy zgodę na to, aby coś do niego dobudować, a jeśli tak, to będziemy musieli taką dobudówkę zaplanować w taki sposób, aby komponowała się ona idealnie z całym budynkiem.

Każdy nasz pomysł będzie musiał być tutaj zaakceptowany przez konserwatora zabytków, bo to on będzie określał, czy wszystkie wytyczne, jakie od niego uzyskaliśmy, będą tutaj zachowane. Wspomnieć trzeba tutaj także o tym, że budowa na takim terenie z zabytkowym domem, będzie się odnosiła głównie do jego odrestaurowania, nie mniej będzie to poważne przedsięwzięcie, dlatego trzeba się tutaj uzbroić w sporą ilość cierpliwości.

Dodatkowo trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że taka budowa może tutaj pociągnąć za sobą znacznie większe koszty, dlatego na to także musimy być w odpowiedni sposób przygotowani. Warto popatrzeć, jak wygląda taka renowacja starego budynku, a także co możemy przy nim budować.

Wówczas też łatwiej będzie nam określić, na co ostatecznie chcemy go przeznaczyć. Czy do zamieszkania, czy może na hotel.

A od tego także będzie zależało to, jaki zakres usług będzie musiał być zaakceptowany przez konserwatora, bo im więcej będziemy chcieli zrobić, tym większa jego zgoda musi być.

www.emplor.pl
Maciej
News Reporter
Pasjonat motoryzacji, w wolnym czasie lubiący pisać