Wakacje z rodzicami czy bez?

Kiedy dzieci zaczynają dorastać coraz bardziej chcą być samodzielne i spędzać jak najmniej czasu pod opieką rodziców. Tyczy się to także wakacji, na które dzieci nie chcą już wyjeżdżać z rodziną, a chcą je spędzać w gronie własnych znajomych. Kiedy zatem jest najlepszy czas, aby pozwolić dziecku na samodzielny wyjazd? Jeżeli twoje dziecko brało już udział wcześniej w zorganizowanych wyjazdach wakacyjnych, np.

koloniach, na których przebywało bez rodziców masz już pewność, że poradzi sobie nawet na dłuższym wyjeździe, kiedy obok nie będzie mamy czy taty. Co jednak zrobić, kiedy dziecko proponuje, że wyjdzie na wakacje tylko z przyjaciółmi i razem sobie ten wyjazd zorganizują? Przede wszystkim rozważ to, czy twoja pociecha jest gotowa na taką wyprawę. Czy jest wystarczająco samodzielna, czy poradzi sobie w nowej sytuacji, czy w razie kłopotów wie co należy zrobić.

Musisz jednak wiedzieć, że jeżeli twoja pociecha nie jest jeszcze pełnoletnia to nieodpowiedzialne ze strony rodziców będzie zezwolenie jej na samodzielny wyjazd.

www.ksrutkowski.pl
Maciej
News Reporter
Pasjonat motoryzacji, w wolnym czasie lubiący pisać